Zdjęcie do dowodu osobistego z sitkiem do makaronu na głowie. Legalize it!

Czeski Dowódhis_noodliness_by_yoshimay-d1zxj5t

Z pewnością niektórzy nazwa to zwycięstwem wolności słowa, Łukasz Novy, wierny z kościoła o specyficznej nazwie „Kościół Latającego Potwora Spaghetti” dostał pozwolenie, aby ubrać sitko na głowę w oficjalnym zdjęciu dowodowym. Dziennik Prague Daily donosi, że Novy poinformował, iż plastikowy przyrząd kuchenny jest częścią wiary „Pastafarianizmu”. Urzędników przekonała nieustępliwość z jaką Novy przekonywał do swego oddania „Jego Makaronowej Wysokości”. W świetle prawa, w Czechach można dla celów religijnych lub medycznych nosić okrycie głowy.

Kościół latającego potwora narodził się w Stanach Zjednoczonych jako krytyka zorganizowanej religii, obecnie posiada wiernych na całym świecie, którzy twierdzą, że wszechświat został stworzony przez makaronowo-klopsikowego stwórcę po upojnej alkoholowej nocy.

Jako donosi gazeta podobne próby ubrania sitka na głowę zawiodły w Polsce! Pan Novy jest drugą osobą na świecie, która tego dokonała, po austriackim biznesmenie Niko Alm, który nosi podobne sitko na swym zdjęciu do prawa jazdy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.